שיחה גורלית - החוברת
 
http://  Gorali.122.co.il
 
 
ברוכים הבאים לאתר שיחה גורלית, סיפור מותח ודו-שיח מרתק עם סוף מפתיע, בחוברת חדשה להורדה חינם. אנא עזרו לנו לזכות את הרבים, ופרסמו את כתובת האתר לכמה שיותר חברים בפורומים ובאינטרנט. קריאה מהנה

 
תוכן עניינים
 
 
*)  להורדת החוברת לחץ כאן!
 
*)  עזור לפרסם את האתר!
 
*)  חדש: בחר מנגינת רקע
 

 
  
תוכן עניינים:
 
 
  נספחים:
 
 
  פרטים:
 
    להדפסה לחץ כאן
 

 

שיחה גורלית: דו-שיח בין אתאיסט לבין א-לוהים
 
שאלות ותשובות על הסיפור:
(מאמר זה מיועד רק למי שקרא את כל הסיפור מתחילה ועד סוף)
 
 
 
1) מה המטרה של החוברת, חוץ מהמענה לשאלות באמונה?
הסיפור נועד להוכיח שהתשובות העוסקות באמונה ודת אינן קשות ומסובכות, אלא דווקא פשוטות וברורות לכל מי שמחפש את האמת ביושר והגינות. האתאיסט אמנם שואל שאלות שנראות מסובכות ומורכבות, אך התשובות שהוא מקבל הן פשוטות כל כך, עד שאפילו ילד היה מסוגל להבין אותן.
היחיד שלא מקבל את האמת הפשוטה, הוא רק מי שבחר מלכתחילה להתכחש לאמת הזועקת, ולהתפלסף בדמיונות ותירוצים. החוברת למעשה מראה שגם לאתאיסט הקיצוני ביותר לא יהיו תשובות בעולם הבא, ושום תירוץ לא יוכל להצילו מן האמת.
וכפי שכתב הרב אלחנן וסרמן (קובץ מאמרים, ירושלים תשכ"ג, עמוד יב): "האמונה שהקב"ה ברא את העולם היא מוכרחת לכל בן דעת, אם רק יצא מכלל שוטה, ואין צורך כלל לשום פילוסופיא להשיג את הידיעה הזאת". וכפי שגם מספר המדרש על אברהם אבינו (פרקי דרבי אלעזר, פרק כו): "כשהיה אברהם קטן, הוא שאל את עצמו - מי ברא את השמים ואת הארץ, ומי ברא אותי?, הביט אברהם על השמש המאירה את העולם... לבסוף הבין אברהם ואמר: אין בידיהם של אלה שום כח, אדון יש עליהם - אליו אתפלל ואליו אשתחווה".
החוברת מראה כי האמת היא פשוטה מכדי להתווכח עליה, וברורה מאין כמוה, כך ששום תירוץ ופילוסופיה לא יוכלו להתכחש לאמת הזועקת מן הבריאה כולה, ומנפש האדם בפרט.
 
2) מדוע נבחר דווקא כופר כדי לקחת חלק בדו-שיח?
אני לא מאמין ששום אדם מסוגל לעמוד מול האמת בעולם הבא, ולהמשיך להתכחש לה בתירוצים וקושיות. אבל תיאורטית, אם מציאות שכזו היתה אפשרית, אני סבור שרק אתאיסט קיצוני מאוד היה מסוגל להציג כל כך הרבה שאלות ותירוצים, וגם להמשיך לדבוק בתירוץ אחרי תירוץ, גם לנוכח האמת הזועקת.
מכיוון שרציתי להציג תשובות לכל השאלות הנפוצות באמונה, השתמשתי דווקא בדמות זו המסוגלת לשאול את כל השאלות. האתאיסט משמש גם קל וחומר פשוט: אם אפילו אתאיסט קיצוני לא יכול לדבוק בתירוצים ודמיונות לנוכח האמת הפשוטה, קל וחומר שאדם ישר ותמים חייב ללכת בדרך זו, ואין לו שום סיבה להטיל באמת ספק כלל.
 
3) מה קרה לאתאיסט בסוף, האם הוא חזר בתשובה?
נמרוד הכיר בחומרת מעשיו והתחרט על דרכו הרעה. בזכות חרטה זו הוא זכה בהזדמנות נוספת לתקן את מעשיו, וירד לעולם בתור תינוק. הדבר רמוז בשם שהאב מבקש לקרוא לבנו ("נמרוד"), ובשם שההורים קוראים לו לבסוף ("אבי-אל", שמסמל את ההכרה בכך שאביו הוא הא-לוהים).
ניתנה לנמרוד הזדמנות אחרונה לתקן את מעשיו, ולשם כך הוא נולד לשני הורים השונים בדעותיהם, האב מתייחס לדת בזלזול ושואף לחומריות, והאמא מתחזקת בשמירת הדת ושואפת לרוחניות. כך תהיה לנמרוד הזדמנות חדשה לחזור בתשובה כאביאל, ולהחליט בעצמו באיזו דרך ללכת, כשכל התשובות נמצאות לפניו.
 
4) האם העולם הבא באמת נראה כך?
היציאה מן הגוף וחווית המוות הקליני היא אמיתית בהחלט, ומיליוני אנשים בכל עולם חוו אותה. שמעתי עדויות רבות של אנשים שחזרו מן המוות, המספרים על תנועה ללא גוף, על מבט מלמעלה, על מנהרה המובילה לעולם הבא, ועל אור אלוקי מופלא שהקרין חום ואהבה אינסופית, ושאל אותם בכח המחשבה האם ברצונם לחזור לגוף או להמשיך לעולם הבא. זהו לכאורה שער הכניסה לעולם הבא. בניתי את הסיפור על חווית המוות הקליני, וגם על הרעיון הקבלי העתיק של גלגולי נשמות.
עם זאת, הסיפור אינו אמיתי, ומשמש בתור משל כדי להציג תשובות ורעיונות באמונה ודת. איני מאמין שדו-שיח שכזה היה באמת מתקיים במציאות, מהסיבה הפשוטה שהאדם המגיע לעולם הבא כבר אינו מסוגל להתכחש לאמת, כי כל מעשיו ומחשבותיו והרהורי לבו גלויים בפני בית-דין של מעלה. וכפי שאמר שלמה המלך בספר קוהלת (פרק יב, ז): " והרוח תשוב אל הא-לוהים אשר נתנה... את הא-לוהים ירא ואת מצוותיו שמור, כי זה כל האדם. כי את כל מעשה הא-לוהים יביא במשפט, על כל נעלם, אם טוב ואם רע".
חזרה בתשובה קיימת בעולם הזה, כי הוא עולם הבחירה, אך בעולם הבא לא ניתן עוד לתקן ולשנות. לכן אנשים שמרדו בא-לוהים מידע ורצון, החטיאו את הרבים ולא עשו מעולם תשובה בחייהם, ככל הנראה לא יזכו להתגלגל שוב כדי לתקן את מעשיהם. הסיפור מציג מקרה מיוחד.
 
5) איפה אמצא מקורות מהתנ"ך לתשובות והרעיונות הכתובים בסיפור?
לא רציתי להעמיס על הקורא ציטוטים רבים מהתנ"ך והש"ס. במקום זאת מובאים כל המקורות והציטוטים בסוף החוברת, בשלושה מאמרים חשובים למעמיקים:
(א) מאמר ראשון: הא-לוהים לפי התנ"ך. מאמר זה מציג מקורות רבים מן התנ"ך לגבי נצחיות הבורא ורצונו.
(ב) מאמר שני: חיים לאחר המוות לפי התנ"ך. מאמר זה מציג שלל מקורות מן התנ"ך והגמרא לגבי הנשמה שבאדם, חיים לאחר המוות ושכר ועונש בעולם הבא.
(ג) מאמר שלישי: איך הוכיחה התורה שיש א-לוהים? מאמר זה מציג הוכחות מן התנ"ך וספרי המפרשים לקיום א-לוהים ואמיתות התורה.
 
 
לחץ כאן כדי לכתוב תגובה על החוברת!
 
            לפרק הבא לחץ כאן!
 
    להדפסה לחץ כאן
 
 
  שיחה גורלית:

  http:// gorali.122.co.il